31 تولید بیش از دومیلیون و ششصدو بیست و دو هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در سال جاری درمازندران
تولید بیش از دومیلیون و ششصدو بیست و دو هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در سال جاری درمازندران
به گزارش روابط عمومی شیلات مازندران، دکتر حسینعلی رستمی مدیر کل شیلات مازندران این مطلب را در نشست صمیمی با کارکنان این اداره کل در بابلسر اعلام کرد و تحقق اهداف و برنامه های شیلاتی در سال جاری را مرهون تلاش و زحمات همه کارکنان دانست و با اشاره به تولید ماهیان زینتی در سال جاری در استان گفت: با افزایش جمعیت و آپارتمان نشینی تمایل به نگهداری آکواریوم و ماهیان آکواریومی و گیاهان آبزی به دلیل شرایط خاص اعم از عدم وجود بیماری های مشترک، عدم وجود شرایط آزار دهنده مانند صدا و بو و همچنین سادگی نگهداری و زیبایی چشم نواز می‌تواند به عنوان یکی از سرگرمی ها و لوازم زینتی در منزل، محیط کار، سالن های انتظار و ... به کار گرفته شود.

بر این اساس و با توجه به نیاز بسیار کم آب و فضا تقاضای تکثیر و پرورش ماهیان زینتی روز به روز در حال افزایش است ، ماهیان زینتی به واسطه رنگ‌های متنوع و حرکات  موزون و چشم نواز در منازل و سایر مکان ها نگهداری می شود.

رستمی در ادامه با اشاره به وضعیت تکثیر و پرورش ماهیان زینتی سال 1396 استان مازندران افزود:  تعداد 22 مرکز 2622000  قطعه تولید انواع ماهیان زینتی را تولید داشته اند که حدود 30 درصد آن از طریق سایز نمودن ماهیان وارداتی و مابقی از طریق تکثیر در داخل استان تولید شده است که شامل 2 گروه زنده‌زا از جمله گوپی، مولی، پلاتی، دم شمشیری و ... و تخم گذار از قبیل سیچلایدها، اسکار، بارب‌ها، گلدفیش‌ها، کوی، انجل و ... می‌باشد و  حدود 40 گونه از انواع ماهیان زینتی در استان تکثیر و پرورش داده می‌شوند.

مدیرکل شیلات مازندران در پایان تصریح کرد ارزش اقتصادی تکثیر و پرورش ماهیان زینتی سال جاری 55 میلیارد ریال بوده و تعداد 87 نفر به صورت مستقیم در این بخش اشتغال دارند ضمن اینکه شهرستان‌های قائمشهر، جویبار و سوادکوه بیشترین میزان تولید ماهیان زینتی استان رادارند.


تاریخ انتشار: 11:17:31 1396/12/20
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
رﺋیس اداره شیلات شهرستان تنکابن ورامسرخبرداد:برگزاری کارگاه آموزشی طبخ و عرضه زنده ماهی در شهرستان تنکابن 40328 تن ماهیان گرم آبی در 569 قطعه آببندان مازندران تولید و روانه بازار شد تولید 58348 تن کپورماهیان در مراکزآبزی پروری مازندران در سال 1396 برگزاری کارگاه آموزشی طبخ ماهی در شهرستان ساری برگزاری جلسه هم اندیشی مدیرکل شیلات مازندران با کارکنان برگزاری جشن میلادکوثردراداره کل شیلات مازندران مهندس عباس زاده رئیس اداره شیلات شهرستان سوادکوه خبرداد: استقبال گسترده بانوان سوادکوهی ازبرگزاری کلاس آموزش طبخ ماهی دراین شهرستان مهندس علیرضا نقوی رئیس اداره شیلات شهرستان بابل از برگزاری کلاس آموزشی طبخ ماهی، نمایشگاه عرضه و نیز مسابقه طبخ ماهی در 16 و 17 اسفند دراین شهرستان خبرداد. استقبال خوب بانوان آملی ازمسابقه طبخ ماهی با ارائه 23 غذا دراین شهرستان ارائه 35 غذا درمسابقه طبخ ماهی در شهرستان فریدونکنار. برگزاری کلاس طبخ ماهی با حضور50 نفر ازبانوان شاغل و خانه داردر شهرستان آمل 150نفر از بانوان شاغل ادارات، دانشجویان ودانش آموزان وخانه دار درکلاس آموزش طبخ ماهی در شهرستان فریدونکنار شرکت کردند. کمک نقدی بیش از 23میلیون ریالی کارکنان شیلات مازندران به زلزله زدگان غرب کشور " آموزش تخصصی طبخ انواع آبزیان ویژه سرآشپزهاو مدیران ، هتلها و رستورانهای شهرستان محمودآباد " درآمد ۴۰ میلیارد تومانی صیادان پره ماهی در مازندران
رفتن به بالای صفحه